DISCORD link : https://goo.gl/ToUCrP Támogatásoddal segíthetsz javítani a videók minőségén és gyakoriságán is: https://goo.gl/qx9HUc
Kiváló minőségű Star Wars -os cuccokért kattints a linkre:
https://goo.gl/cuGfMb
NYEREMÉNYJÁTÉK ITT A CSATORNÁN:
https://goo.gl/fLsk7a
Sziasztok kedves Star Wars rajongók!
Szeretném felhívni mindenkinek a figyelmét, hogy a mai videó tartalmát nem én találtam ki… Jó a többiét sem, hiszen nem én írtam a Csillagok Háborúja történeteit… De a lényeg, hogy e teóriákra jómagam is csak nemrég bukkantam rá és bizony, komolyan okot adtak még nekem is a gondolkodásra. Éppen ennek okán határoztam úgy, hogy készítek belőle egy videót nektek és majd talán együtt, kicsit jobban ki tudjuk hámozni ezt az egészen szép kis csomagot.
Szóval, mielőtt nekikezdünk, már csak annyit mondanék, hogy a videó szorosan csak a Kánon részéhez fog kötődni a Star Wars világának, így most nem szeretnék belemenni semmilyen legendák közé tartozó eseménybe.
Tehát ugye, Obi-Wan azt mondja, hogy Luke az utolsó reményük (Mint Jediknek, szerintem)…
Akkor erre Yoda annyit válaszol, hogy nem, van még más is…
Ebből a mondatból egyértelművé válhat mindenkinek, hogy Leia-ra gondol… Tehát, hogy ő lehet a másik remény. Sőt lényegében ez a mondat talán mindig is ezt jelentette mindenki számára.
Viszont, az előzménytrilógia által ez a jelenet lényegében egy szenilis valakinek állítja be Kenobi-t…
És, hogy miért is? Nos, az előzmények megjelenéséig mindenki Yoda-t jelölte, meg mint személyt, aki elválasztotta a Skywalker ikreket… Obi-Wan –nak pedig se tudomása nem volt róla, sem része az eseményben.
Ez ugye azt jelentette eredetileg, hogy Kenobi nem tudta Leia igazi kilétét amíg Yoda el nem mondta neki és így a végén a Jedi visszatérben Luke előtt is nyilvánvalóvá tehette a titkot.
Ezen túl ugye az már nem ütközik semmibe, hogy Yoda küldte el Obi-Wan-t a Tatooine –ra, hogy figyeljen Luke-ra és mondja el neki, hogy ő Anakin fia.
Akárhogy is, a Sithek bosszúja című 3.-ik részben nem csak azt láthatjuk, hogy Kenobi mester ismeri az igazságot, hanem annak is szemtanúi lehettünk, hogy az ő szeme láttára kereszteli el Padmé a megszületett gyermekeit Luke –nak és Leia –nak!
Esetleg akkor nem lehetett volna egyértelmű számára, ha Bail Organa akinek ugye Leia –t adták átkeresztelte volna… de ez nem így történt.
Szóval Kenobi lényegében tudta, hogy létezik a lány és azt is, hogy hogyan nevezték.
És akkor Ugorjunk is előre szépen az Új reményhez és nézzük azt az ikonikus üzenetet, amit Obi-Wan kapott Leia –tól…
Kenobinak amint meglátta az üzenetet, tudnia kellett, hogy bizony Leia a másik Skywalker gyermek! Akkor a Birodalom visszavág idején egy kicsivel később miért feledkezett meg mégis róla?
Luke és Leia megszülettek, de elválasztották őket egymástól! Kenobi persze tudott mind a kettő létezéséről és eredetéről, de ő Luke mellé ment száműzetésbe a Tatooine –re, hogy felügyelje a gyermek fejlődését. Eközben Leia, az Organa család gyámsága alá került.
Yoda az erőn keresztül figyelte Luke –ot, ez tény, de ennyi erővel ugye feltehetőleg Leia-t is figyelte!
Leián pedig nem érzékelte az erőt, holott persze ő is erőérzékeny volt, de egyszerűen mégsem tudta ezt Yoda felismerni! Luke –nál viszont ez nem okozott gondot… Amikor pedig Yoda ezt esetlegesen, talán közölte Kenobi-val akkor az azt a következtetést vonta le, hogy Luke az utolsó reménye a Jediknek és akár a lázadásnak is…
… és akkor el is érkeztünk a lényegi kérdéshez! Ha nem Leia volt a másik remény, akkor ki?
Nos, nekifutásból az elmélet szerint, ha csak a Kánon-t nézzük, akkor 3 lehetőség volt összesen.
Ők pedig nem mások, mint Kanan, Ezra és Ahsoka!
Hármójuk közül viszont talán egyértelműen Ahsoka lehetett az, aki ezt a reményt képviselhette Yoda szemében. Ugyan a teória kitalálója nem kívánja Ezrát és Kanan-t lenézni ezzel, de valójában én is egyet értek vele… Főleg, hogy Kanan meghalt, Ezra pedig eltűnt idővel… (Igaz itt megjegyzem, hogy az ő sorsára, ha fény derül, akkor még bármi lehet belőle…), de ez nyilván már csak az események és a Birodalom hanyatlása után, hiszen csak akkor indulnak el megkeresni őt…
Tehát Maradt Ahsoka…
Jó szórakozást.
Twitch csatorna: https://goo.gl/WzvSNe
GYIK:
Mi az a Kánon/Legenda? https://goo.gl/ULVC6C
Mi az a Yavin? https://goo.gl/HnzhYb
Facebook: https://goo.gl/Gjzhe3
Instagram: https://goo.gl/cWms5M
Twitter: https://goo.gl/fsg86T
GMail:
[email protected]
Hozzászólásban várom a véleményeket, észrevételeket és egyéb bármiféle kommunikációt :)
Továbbá szívesen folytatok akármilyen beszélgetést mely kapcsolódik a Star Wars világához.
Köszönöm a figyelmeteket!
Az erő legyen veletek.
Ki az a másik remény akiről Yoda beszélt? Vajon Luke és Ahsoka találkoztak? | Star Wars Akadémia
#StarWarsAkadémia #EgyÚjRemény #Teória #StarWars #akadémia